Ameerika Metsik lääs - kanjonite eri!
 

Reis toimub 23. september – 8. oktoober 2016 (16 päeva)
Osavõtutasu 3 450 eurot, millele lisanduvad lennupiletid Tallinn-Salt Lake City-Tallinn ca 950 eurot (lennupiletid võib soovi korral ka reisiga liituja ise osta). Soovijatele lisaretk ainulaadsesse Yellowstone'i rahvusparki 600 eurot
Retk võimsaimatel maastikel ja põnevaimatel kultuuriradadel Ameerika metsikus läänes. Reisijuht Kaupo Kikkas.

•    2 korralikku mugavat maastikuautot ning vaid 6 reisijakohta! 
•    Personaalne reisistiil ja väike mobiilne grupp võimaldab kulgeda mõistlikus rütmis. 
•    Unikaalsetes paikades, eemal linna- ja turismikärast, on lisaks fotoklõpsule aega kuulatada, selili visata ning heita pilk nii taevasse kui ka iseendasse.
 

See on eriline retk väga väiksele grupile, kuhu müüme vaid 6 kohta. Transpordivahenditeks on kaks suurt ja mugavat maasturit. Reisi fookus on loodusel, kultuuril ja selle talletamisel. Peamisteks märksõnadeks aeg ja kvaliteet. Tempo, mis on mõistlik, et jõuaks näha, kuulda, nuusutada ja tunda. Ning kvaliteet, mida võimaldab väike seltskond ja palju näinud reisijuht, kes teab täpselt, kuhu tee viib. Kaupo Kikkas on metsikus läänes aastate jooksul palju reisinud ja otsinud välja kõige erilisemad paigad. Me ei kihuta reisibussiga mööda vaatamisväärsusi, vaid naudime kõrbe vaikust päikesetõusul ning mägesid ja kärestike kohinat loojangul. Tegu ei ole ellujäämisretke või professionaalse fotograafiareisiga, vaid teekonnaga neile, kes tahavad kogeda ainulaadset kohatunnet ning näha ja mõista loodust ning kultuuri.

Oleme veendunud, et kõik, kes sellise reisi eeliseid hinnata oskavad, saavad sellelt reisilt kaasa tugeva emotsiooni ning kustumatud mälestused.

2016 Kanjonite-eri

Meie Metsiku Lääne retked on alati veidi erinevad ning seekordse retke eriteemaks on kanjonid, metsiku lääne avamaa ja võimsad kivimaastikud Utah-s. Need punased Marssi meenutavad maastikud ja kanjonid on unikaalsed kogu maailmas ja ei võiks iial uskuda, et eluta loodus oma mitmekesisuses selliseid elamusi võiks pakkude. Meie teele jäävad muuhulgas: Grand canyoni põhjakallas, maailma suurimad võlvkaared, Zion kanjon, 5000 aastased männid Great Basin rahvuspargis ning kummituslinnad. Pärliks soovijatele lisaretk ainulaadsesse Yellowstone'i rahvusparki.
 

PROGRAMM:

1. päev. Lend Tallinnast Salt Lake Citysse, saame kätte autod ja lähme hotelli puhkama.

2. päev. Ettevalmistus ja teekond Arches rahvusparki

Poe külastus, proviandi ja varustuse hankimise võimalus ning teekond rahvusparkide suunas. Võtame esimese päeva rahulikult ja harjume ajavahega. Õhtuks jõuame hiiglaslike võlvkaartega Arches rahvuspargi väravale ja lähme hotelli puhkama. Juba homme algab meie avastusretk geoloogilisel imedemaal, mis läbib ühtekokku kümmet rahvusparki.

3. päev. Arches rahvuspark.

Päikest tervitame rahvuspargis ning võtame ette mõned kergemad matkad. Utah’s on kokku üle 2000 liivakivist võlvkaare, millest kuulsaimad asuvad just siin. Aastatuhandetega vormunud kaared on tegelikult haprad ja nii ei või me teada kaua neid kauneid moodustisi veel näha saab. Loojangul vaatame, kuidas kaared punaseks värvuvad ning kui ilm lubab ootame ära ka ööpimeduse ja naudime ning pildistame võlve tähistaevaga.

4. päev. Sego ja Cisco ghost town ja Dead Horse Point.

Pärast rahulikku hommikut vaatame üle Sego nimelise mahajäetud küla, mis oli kunagi võimas söekaevandus, seejärel käime ära Ciscos - kummituslikus külas, mis on tuntust kogunud filmides Thelma & Louise ja Vanishing Point. Pärastlõunal sõidame edasi Dead Horse Pointi kaitsealale, mis pakub ühte metsiku lääne legendaarsemat vaadet. Platoolt avaneb meile lõputute kihististena Colorado jõe poolt kujundatud maastik, kus kilomeetri sügavusel kurvitab jõgi ja taustaks on Canyonlandsi kuulsad kaljud.

5-6. päev. Canyonlandsi rahvuspark.

Canyonlands on jagatud neljaks erinevaks alaks: Taevasaar, labürint, nõelad ning jõealad. Edward Abbey on kirjutanud, et see on korraga kõige veidram ja imelisem paik maailmas, mille sarnast ei leia sa kuskilt mujalt. Tõepoolest on Canyonlands oma ebamaisuses pakkunud inspiratsiooni nii kunstnikele, kirjanikele kui filmitegijatele. Sõidame, matkame ja avastame Canyonlandsi erinevaid osi igas valguses. Kindlasti vaatame üle ka salapärased petroglüüfid, mille saamisloost teame siiani õige vähe

7. päev. Valley of the gods ja teekond Antelope kanjonisse.

Seame autonina Arizona suunas ja asume teele Antelope kanjoni suunas. Vaatame teeäärseid vaateid ja teeme peatuse jumaliku nimega paigas Valley of the gods, mida peetakse Monument Valley minivesrsiooniks. Õhtuks jõuame Antelope kanjoni lähedale hotelli ööbima.

8. päev. Antelope Canyon ja Grand Canyoni põhjakallas.

Lõunaks oleme matkanud läbi nii alumise kui ülemise Antelope kanjoni, mille värvidemängule ei leidu võrdset. Just siin on tehtud maailma kalleimalt müüdud Peter Liki foto “One”. Kus keskpäevane päike peegeldab kaljulõhesse ja tekitab erilise valguskiirte vaatemängu, mida loodetavasti saame kogeda.Pärastlõunal seame end sisse Grand Canyoni põhjakaldal. See on taas paik, mis palju tutvustamist ei vaja. Üks seitsmest looduslikust maailmaimest ootab meid.

9. päev. Grand Canyoni põhjakallas.

Suur kanjon meelitab igal aastal kohale üle viie miljoni turisti ja Grand Ganyoni lõunakaldal on pidev turistide uputus. Kuid Grand Canyoni põhjakallas on midagi hoopis teistsugust. Siia ei leia teed 99% kanjoni külastajatest ja paljude arvates on see viimane õige koht suure kanjoni nautimiseks. Kõrgemal paiknev põhjakallas on avatud vaid 15. oktoobrini ja just nüüd saab siin kogeda metsiku lääne kauneimad sügisvaated. Varustame ennast juba eelneval päeval toiduga ja veedame terve päeva matkates. Õhtuhämaruses lahkume pargist ja suuname autoninad Zioni rahvuspargi poole.

10. päev. Zioni rahvuspark.

Täna on võimalus kõikidel soovijatel võtta ette üks Ameerika eepiliseim matk. Üksik kaljurüngas, mis paikneb keset Zioni kanjonit ja sinna kulgev rada kannavad ka vastavat nime Angel's landing - inglite laskumispaik. See matk ei ole kergete killast ja selle ettevõtmine on rangelt vabatahtlik. Kuid, kes selle pingutuse ette võtavad saavad pärast trossi abil kitsa kaljusilla ületamist tunda midagi lunastuse laadset. Kes karmi sorti matka ei soovi neile on pakkuda mitu lihtsamad kaunist alternatiivset rada.

11. päev. Teekond Great Basin rahvusparki ja Frisco kummituslinn.

On kätte jõudnud meie reisi meditatiivne osa, oleme ühtäkki jõudnud Nevadasse ja kogeme üsna rahvarikka Zioni jätkuks vaikust ja ääretut avarust ja võtame hetkeks aja maha. Maantee, mis Great Basini rahvusparki siseneb kannab nime Loneliest Highway in America ja seda arusaadavate põhjustel. Enne veel aga teeme pikema peatuse kummituslinnas Friscos. Siin paiknesid kunagi suured aarded mis panid "pärapõrgusl" tuled särama ja elu keema. Tänaseks meenutavad ääretuid rikkusi vaid kurblik laste surnuaed, kaevandurajatise ja mõned majad. See on paik, mis aitab mõtestada lahti metsiku lääne hinge. Kiiresti alanud ja paraku sama kiiresti lõppenud lood.

12-13. päev. Great Basin rahvuspark.

Koos esimeste päikesekiirtega siseneme hommikul rahvusparki, kus ootavab meid rahu ja vaikus. See on USA kõige vähem külastatud rahvuspark, mis paikneb isoleeritult keset lõputut Nevada tasandikku. Pargi südame moodustavad neli peaaegu 4000 meetrist mäge, millest kuulsaim, Wheeleri nimeline tipp, on koduks maailma tõenäoliselt vanimatele elavatele organismidele - Balfouri mändidele. Need üliaeglase kasvuga vintsked puud on siin seisnud 5000 aastat. Puud olid täiskasvanud juba siis kui Rooma linna hakati ehitama või Jeesuse nimeline mees maapeal kõndis. Matk nende mändide juurde on eriline kogemus. Püüame ühe matka ette võtta ka öösel, kuna Great Basin on looduslikult üks pimedamaid paiku ja siinne tähistaevas laseb linnuteel eriliselt särada. Kuid Great Basinil on meile veel midagi varuks. Meie reisi lõppakordiks jäävad Lehmani koopad, mis on ka põhjus, miks siia kunagi kaitseala ja rahvuspark tekkisid. Meil on võimalik kogeda 550 miljonit aastat vana peaaegu puutumatut loodust. Koobaste ökosüsteem on ülirangelt kaitstud ja seetõttu pääseme sinna vaid piiratud ajaks koos kohaliku rangeriga.

14. päev. Teekond Salt lake citysse ja pärastlõuna linnas.

Vaatame üle Salt Lake City vaatamisväärsused, mormoonide pärandi, raamatukogu ja kapitooliumi ning jääb aega veidi aega ka väikeseks shopinguks.

15. päev. Kojulend (või Yellowstone lisapakett)

16. päev. Jõuame koju (kuna lendame päevale vastu, jõuame Tallinnasse 16. päeval)

 

Yellowstone lisapakett

15-18. päev. Great Teton ja Yellowstone.

Soovijatel on võimalik lisada metsiku lääne teekonnale retk Yellowstone’i rahvusparki. Maailma esimene rahvuspark ja metsiku lääne eluslooduse viimane kants ei vaja pikka tutvustamist. Dramaatilised mäed, kosed ja võimsad geisrid, mis purskavat keevavett otse taevasse. Viimased vabas looduses liikuvad Ameerika piisoni- ja hundikarjad. Sügisene Yellowstone on garanteeritult imeline kogemus. Paikade nimekiri: Old faithfuli geiser, Yellostone'i kanjon, Haydemi avamaastik, Mammuti kuumaveeallikad, Toweri kosk jm. Teekonnal külastame ka Great Tetoni rahvusparki, mis pakub eriliselt kauneid sügisvärvides vaateid.

19. päev. Kojulend

20. päev. Kodus

 

REISI HIND SISALDAB lennupileteid Tallinn-Salt Lake City-Tallinn, kõiki transfeere, pääsmeid rahvusparkidesse, rahvusmonumentidele ja parkidesse. Transporti maasturiga läbi kogu reisi, ühesõnaga kogu programmi vastavalt kirjeldusele. Hotelle, mis on parimates võimalikes asukohtades ning väga kvaliteetsed. Majutus on kahekohalistes tubades, ühekohalise toa lisamaks kokkuleppel.

REISI HINNA SISSE EI KUULU söögid-joogid ning reisikindlustus. Kuna USA majutusasutustes ei ole kombeks sööke koos ööbimisega pakkuda ning see on lisatasu eest, siis oleme reisi toidueelarve jätnud osalejatele iseseisvaks. Enamustes paikades on valida erinevate söögivõimaluste vahel. Jätame ka võimaluse poest süüa osta ning õhtuti on aega ka soovi korral viisakaid restorane külastada. USA hinnatase on väga sarnane Eestile, kuid soovitame arvestada kogu reisile söögirahaks 600 eurot.

Enne reisi teeme kindlasti ka ühe kohtumise, kus saame tuttavaks ja arutame läbi riietuse ja varustuse küsimused. Ühesõnaga, kui sa selle teksti siiani läbi lugesid, siis me oleme kindlad, et see reis sobib ka sulle! Vaata kindlasti ka Põhja-Ameerika reisi galeriid >
 

Oleme avatud ka kõikidele soovidele ning ettepanekutele. Oma sõnumi, küsimuse või reisibroneeringu saad teele panna ka siit: 

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end ka meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt häid reisiuudiseid ja infot eesolevate ürituste, reisiõhtute kohta.

 

Sinu sõnum