Üksildane ja metsik Ameerika lääs
 

Retk võimsaimatel maastikel ja põnevaimatel kultuuriradadel Ameerika metsikus läänes toimub 10 - 23. veebruar 2017.
Reisijuht Kaupo Kikkas on Ameerikas aastate jooksul korduvalt reisinud ja otsinud välja kõige paremad palad ning erilisemad paigad.
Osavõtutasu 3 450 eurot, millele lisanduvad lennupiletid Tallinn - Las Vegas - Tallinn ca 950 eurot. Lennupiletid võib soovi korral ka reisiga liituja ise osta.

•    2 suurt mugavat maastikuautot ning vaid 6 reisijakohta! 
•    Personaalne reisistiil ja väike mobiilne grupp võimaldab kulgeda mõistlikus rütmis. 
•    Unikaalsetes paikades, eemal linna- ja turismikärast, on lisaks fotoklõpsule aega kuulatada, selili visata ning heita pilk nii taevasse kui ka iseendasse.
•    Meie teele jäävad nii Põhja-Ameerika kõrgemad tipud ja sügavaimad kanjonid. Tühja maantee melanhoolia ja selge Linnutee sära üksildases kõrbes keset eikuskit, aga ka kummituslinn Bodie ja patuse ajalooga vana Las Vegas.

See on eriline retk väga väiksele grupile, kuhu müüme vaid 6 kohta. Transpordivahenditeks on kaks suurt ja mugavat maasturit. Reisi fookus on loodusel, kultuuril ja selle talletamisel. Peamisteks märksõnadeks aeg ja kvaliteet. Tempo, mis on mõistlik, et jõuaks näha, kuulda, nuusutada ja tunda. Ning kvaliteet, mida võimaldab väike seltskond ja palju näinud reisijuht, kes teab täpselt, kuhu tee viib. Kaupo Kikkas on metsikus läänes aastate jooksul korduvalt reisinud ja otsinud välja kõige paremad palad ning erilisemad paigad. Me ei kihuta reisibussiga mööda vaatamisväärsusi ja muuseume, vaid naudime kõrbe vaikust päikesetõusul ning kondori lendu mägedes. Tegu ei ole ellujäämisretke või professionaalse fotograafiretkega, vaid reisiga inimesele, kes tahab kogeda ainulaadset kohatunnet ning näha ja mõista loodust ning kultuuri.

Oleme veendunud, et kõik, kes sellise reisi eeliseid hinnata oskavad, saavad sellelt reisilt kaasa tugeva emotsiooni ning kustumatud mälestused.

PROGRAMM

1. päev (Lennupäev)
Lendame Tallinnast Ameerika patupealinna Las Vegasesse. Kohale jõudes saame kohe kätte meie maasturid - suurimad ja mugavaimad võimalikest (Chevy Tahoe või sarnane). Suundume hotelli, et lennureisist välja puhata – Vegase endaga on meil aega enam tuttavaks saada reisi lõpus.

2. päev (Las Vegas, Death Valley I)
Magame välja ja lahkume hotellist ning asume Las Vegasest teele Death Valley suunas. Alustuseks teeme pikema peatuse kaubanduskeskuses, kust saab osta nii matkavarustust, riidekraami kui ka spetsiifilisemat söögipoolist, mida hiljem kõrbest ei leia.
Enne Surmaorgu sisenemist peatume Amargosa Opera House'is, mis on erilise ajalooga kummaline paik Death Valley serval – selle ehitise säilimislugu on sama kummituslik kui inimtühi alev tema ümber. Surmaorus on ka talvel meeldivalt soe – nii 20 plusskraadi ümber. Soojendame veidi konte, vaatame ringi ning majutume hotelli. Kuna päike laskub talvel vara, siis ongi paras hetk kohe pärast seda võtta sihikule Death Valley üks kõrgeimatest mäetippudest, kust avaneb meile imeline loojang. 

3. päev (Death Valley II)
Varajased ärkajad saavad tervitada päikest Death Valley suurimas düünistikus, mis on meie hotelli lähedal. Seejärel suundume mööda orgu pikemale tiirule. Uurime vana booritööstuse ja kullakaevanduste pärandit ja ajalugu, näeme maailma vastupidavamaid kalu, kes elavad soolasoo kuumas vees. Jäädvustame kõige kummalisemaid geoloogilisi moodustisi ja uskumatuid värve. Õhtu võtame vastu Death Valley ühes kõrgemas punktis, kitsas kruusatee vanade kaevandusaukude vahel mäetipu suunas on samuti omaette elamus.

4. päev (Death valley III, teekond)

Varajastel ärkajatel on taas võimalik päikesetõusu tervitada, misjärel sõidame juba koos vaatama veel mõningaid Death Valley imesid, nagu värviline “artist drive” ja soolajärve põhjas paiknev “vanapagana golfiväljak”. Päeva teisel poolel võtame suuna lõunasse ja asume teele Joshua Tree national parki. Kuna tee viib läbi kogu Surmaoru, siis näeme veel kitsast sügavat kanjonit, kus USA lennuväe ultramoodsad hävitajad treeninglende sooritavad, õnne korral on meil võimalik neid näha enda jalge ees kanjonis lendamas. Päraast Death Valley-st väljumist sõidame vanade kaevanduskäikude juurde, kus näeme ka seestpoolt, kuidas kaevandamine kunagi toimus.

 

5. päev (Joshua Tree National Park)

Joshua Tree, mis kannab eestikeelset võluvat nime tääkliilia, on siin valitsev liik. Aga siin on näha palju muudki. Õigupoolest on see kahe erineva kõrbe - Colorado ja Mojave kõrbe kohtumispunkt. Kliima on siin võrreldes Death Valleyga veidi jahedam ja niiskem ning ka maastik on teise ilmega. Maastiku põhikomponentideks tääkliiliate kõrval on siledad kaljumoodustised, mis loovad koos puude ja kaktustega vormirikka avamaastiku. See pilt on olnud inspiratsiooniks paljudele kunstnikele. Muuhulgas andis nähtu järgi oma legendaarsele plaadile nime rock-band U2. Joshua Tree rahvuspark on muuhulgas ka üks ameerika väheseima valgusreostusega paikadest, mis annab meile võimaluse siin öötaeva värve nautida.

6. päev (Saltoni meri)

Saltoni meri on tegelikult järv, mis paikneb 70 meetrit merepinnast allpool. Saltoni meri peidab endas mitmeid anomaaliaid, millest suurim on tuhandete aastate jooksul selle tekkimiste ja kadumiste jada. Kui eelnevad järve täitumised on aset leidnud looduse tahtel, siis tänane vesi voolas sinna aastal 1905 Colorado jõest inseneride valearvestuse tõttu. Kuna aga lisanduv veevool järve on minimaalne, siis hetkel kuivab Saltoni meri hoogsalt kokku, nagu kuulus Araali meri Usbekistanis. See kõik loob sürreaalse maastiku, kus kunagised järveäärsed arendused paiknevad tänaseks keset kõrbe ja on loomulikult hüljatud. Saltoni meri on ka popkultuuris inspiratsiooni allikaks olnud, seal on vändatud samanimeline mängufilm Val Kilmeriga peaosas, Michael Jacksoni muusikavideod ja palju muud. Õhtul asume teele Route 66 suunas. Et võtta elamusest maksimum jääme täna ööbima teeäärsesse vanasse motelli.

7. päev (Route 66) 

Route 66 on arvatavasti kuulsaim maantee maailmas. Tänaseks on legendaarne Ameerika unistuse ja vabaduse sümbol enamuses uute teeprojektide alla jäänud ja ajalukku kadunud. Siiski on läbi osariikide säilinud mõningad autentsed lõigud: Klondike, Amboy, Oatman, Kingman on mõningad kuulsamad asulad, mis meie teele jäävad. Sõidame ühte kõige fotogeenilisemat maanteelõiku, kus tee on osaliselt juba läbimatuks muutunud, näeme vanu motelle, mahajäetud tanklaid ja valgusreklaame. Pikema peatuse teeme endises kaevurite külas Oatmanis, mille on vallutanud metsikud eeslid - el burrod. Õhtuks jõuame Grand Canyoni värava taha.

8. päev (Grand Canyon)

Levinud arvamuse kohaselt on päikesetõus Grand Canyoni serval maailma lummavaim. Valime selleks parima vaatega punkti ja oleme kohal juba enne päikese ilmumist.  Lisaks kanjonivaadetele on meil suur võimalus kohata ka erinevaid loomi - jänestest ja kitsedest kuni legendaarsete kõrbehuntide koiottideni. Päeval on soovijatel võimalik ette võtta matk mööda kanjoni serva ning õhtuks läheme kanjoni kaugeimasse punkti loojangut vaatama.

9. päev (Grand Canyon, Antelope Canyon)

Teisel hommikul Grand Canyonis on soovijatel võimalik veel ka teises paigas päikesetõusu ilu nautida ja võimsat vaadet endasse ammutada, misjärel asume juba teele järgmise looduse ime poole, milleks on Antelope kanjon. Just siin on tehtud maailma kalleimalt müüdud Peter Liki foto “One”, kus keskpäevane päike peegeldab kaljulõhesse ja tekitab erilise valguskiirte vaatemängu, mida loodetavasti ka meie kogeda saame. Kuna kanjon ei ole suur ja selles olemise aeg on piiratud, siis juba pärastlõunal jätkame teekonda Bryce kanjoni suunas.

10. päev (Bryce Canyon, Zion Canyon)

Hommikul siseneme Bryce kanjonisse, mis on oma liivakivi tornidega absoluutselt omanäoline kogu maailmas. Naudime kanjoni vaadet kolmest eri suunast, misjärel jätkane teekonda Zioni kanjoni rahvuspargi suunas. Selle rahvusliku monumendi ümber loodi Utah osariigi esimene rahvuspark.

11. päev (Zion Canyon)

Et enne reisi lõpuosa ennast veidi sirutada, siis võtame täna ette pikema päevamatka, et näha ära mõned Zioni pargi kaunimad vaated, kuhu pääsemiseks tuleb natuke ka vaeva näha. Olenevalt ilmastikutingimustest valime sobiliku matka. Kui jää ja lume tingimused võimaldavad, siis võtame ette ühe USA legendaarsema raja nimega Angel’s landing, mis viib meid keset kanjonit paikneva üksiku kalju tippu. Selle raja nimega ongi kõik juba öeldud.

12. päev (Teekond Las Vegasesse)

Heidame üle õla viimase pilgu kanjonile, kuna oleme mormoonide osariigis Utah’s, siis külastame ühte huvitavat vana mornooniasundust, misjärel võtame ette tagasitee patulinna Vegasesse, et nüüd juba rahulikumalt linnaga tutvust sobitada. Jõuame kohale pärastlõunal ning pärast kõiki neid lummavaid looduselamusi oleme välja teeninud väikese puhkuse. Kes on veel õhtul virge saab minna kuulsale Vegas Boulevard’ile ehk Strip’ile jalutama, et saada aimu patulinna tänapäevast, näha ära Bellagio purskkaevude show või Caesars Palace’i kasiino, mis nii paljudest Hollywoodi filmidest tuttavad. Kuigi peab hoiatama, et pärast 500 miljoni aasta vanuste maastike vaikuse nautimist, asetub Vegase lärmakas tehismaailm võib-olla veidi teistsugusesse perspektiivi.  

13.  päev (Las Vegas ja kojulend)
Täna on soovijatel võimalus poodelda, pole tähtis, kas moebutiikides või outlet-keskustes, mõlemad on siin olemas ja ootavad. Kes poodidest ei hooli, saab külastada Las Vegase viimast trendi - maailma tippkvaliteediga kunstigaleriisid, kus näeb klassikalist kunsti Euroopa parimatest muuseumitest või hoopis külastada mõnda Vegase hotellides paiknevatest fotogaleriidest. Õhtul istume juba lennukisse ja asume koduteele.

14. päev. Saabume koju.

REISI HIND SISALDAB lennupileteid Tallinn-Las Vegas-Tallinn, kõiki transfeere, pääsmeid rahvusparkidesse, rahvusmonumentidele ja parkidesse. Transporti maasturiga läbi kogu reisi, ühesõnaga kogu programmi vastavalt kirjeldusele. Hotelle, mis on parimates võimalikes asukohtades ning väga kvaliteetsed. Majutus on kahekohalistes tubades, ühekohalise toa lisamaks kokkuleppel.

REISI HINNA SISSE EI KUULU söögid-joogid ning reisikindlustus. Kuna USA majutusasutustes ei ole kombeks sööke koos ööbimisega pakkuda ning see on lisatasu eest, siis oleme reisi toidueelarve jätnud osalejatele iseseisvaks. Enamustes paikades on valida erinevate söögivõimaluste vahel. Jätame ka võimaluse poest süüa osta ning õhtuti on aega ka soovi korral viisakaid restorane külastada. USA hinnatase on väga sarnane Eestile, kuid soovitame arvestada kogu reisile söögirahaks 600 eurot.

Enne reisi teeme kindlasti ka ühe kohtumise, kus saame tuttavaks ja arutame läbi riietuse ja varustuse küsimused. Ühesõnaga, kui sa selle teksti siiani läbi lugesid, siis me oleme kindlad, et see reis sobib ka sulle! Vaata kindlasti ka Põhja-Ameerika reisi galeriid >

Oma sõnumi, küsimuse või reisibroneeringu saad teele panna ka siit: 

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end ka meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt infot uudiste, soodustuste ning eripakkumiste kohta.

 

Sinu sõnum