Väereis GUATEMALASSE: Atitlani järve müstika

Reisiaeg: 6. - 18. jaanuar 2020 (13 päeva kohapeal)

Reisiseltskond: kuni 12 reisijat ja 2 reisijuhti, elukutseline maailmarändur Tom Valsberg ja ekstaatiliste tantsupidude korraldaja Tiit Trofimov

Osavõtutasu: 2 700 eurot (ei sisalda lennupileteid Tallinn - Guatemala City - Tallinn, ca 1200 eur) 

Atitlani järve peetakse üheks maailma kõige ilusamaks järveks ja selle keskel magab igavikulist und iidne maiade linn. Külake San Marcos La Laguna Atitlani järve kaldal Guatemalas on üks hiljuti avastatud aardeid. See väikene umbes kahe tuhande elanikuga küla pulbitseb vaimsetest joogatajatest, maailmaränduritest, ravitsejatest ja šamaanidest, kes siin elavad või seda paika külastavad. Mitmed joogakoolid nagu Yoga Forrest, Pyramid Yoga, Mahadevi Ashram on toonud siia erinevad šamanistlikud tseremooniad, ritriidid, seminarid ja meditatsioonid, mille pärast siia üle maailma kokku rännatakse. Viiel päeval nädalas toimuvad mantrate laulmised, igal hommikul mitmed joogatunnid, iganädalased trummiringid ja spontaansed kontserdid. Siin said alguse uue-ajastu kakaotseremooniad ja just siin toimuvad iganädalased maailma kõige eepilisema vaatega ekstaatilised tantsupeod sõna otseses mõttes pilvepiiril. See on iidne maiade pärusmaa, kus kohalik kultuur ja vaimsusest huvituv subkultuur on leidnud imelise sümbioosi.

Paljud nimetavad San Marcose küla müstiliseks energiakeeriseks, kus juhtuvad suured muutused inimeste eludes. Siin johtuvad elumuutvad tutvused, tekivad värsked mõtted ja julgus viia oma elus läbi suuri muutusi. Kättesaadavad on kõikvõimalikud tervendamistehnikad, ravitsejad ja praktikad. Manifesteerimine toimub siin välkkiirusel, nii et ära imesta, kui sinu soovid täituvad siin silmapilkselt. Tom ise teab näiteks kokkasid, kes panid restorani tööle vähem kui kuuga ja meest, kes soovis rajada hostelit ja avas selle juba kahe nädala pärast.

Ja poodi minekuks ei ole vaja kutsuda taksot, vaid hääletad omale paadi! Seda kõike saamegi me kogeda ja omal nahal tunda.

  • Reisistiil: puhkuse, enesearengu ja tervisliku meelelahutuse reis. Kavas on ka üks või paar kergemat u tunniajast matka.

  • Majutus: Ööbime Antiquas mugavas butiik-hotellis ja San Marcos La Lagunas ööbime kohe järve kaldal kogu külakese parimas hotellis, sh on terve hotell on meie seltskonna päralt.

  • Tempo ja kulg: Igale päevale oleme planeerinud paar ühistegevust - nt joogatund, mõne ravitseja külastamine, SUP-lauaga matk, kakao-tseremoonia, ekstaatilise tantsu pidu, mantralaulmise ring, lähedal asuvate küladega tutvumine ja lisaks mitmeid üllatusi. Sündmused ei ole küll kohustuslikud, kuid sa kindlasti soovid osaleda, sest see kõik on nii .. äge. Igal päeval on Sul aega ka ise ringi vaadata-jalutada, jõe kaldal peesitada ja aega maha võtta. Meie retkel on oluline osa muusikal - Tom mängib kitarri ja oodata on õdusaid õhtuid lõkketule ääres.

  • Kliima: Vihmavaba hooaeg on Guatemalas novembrist aprillini ja siis on siin iga päev Eesti kõige ilusam suvepäev - mõnusalt soe, aga mitte tapvalt palav. Päeval on sobivaim t-särk, õhtul võib vaja minna pusa või õhukest jopet.

  • Transpordiviis: takso-buss, paaditakso ja tuk-tuk takso. Oma jalad ka! Olles San Marcoses oleme 2-minutilise jalutuskäigu kaugusel linna keskväljakust.

Eagles Nest ritriidikeskus http://eaglesnestatitlan.com

REISIKAVA


Meie reisi esimesed päeva veedame Antiqua linnakeses, seejärel sõidame kümneks päevaks San Marcose külasse Atitlani järve kaldal. Külastame ka teisi järveäärseid külasid nagu San Perdo, Panajachel, Santiago ja San Juan. Supleme kuumaveeallikates, sõidame SUP-lauaga mööda peegelsiledat järve, tantsime end taevasse ekstaatilisel tantsupeol, šoppame käsitööturul, naudime romantilisi restorane järve kaldal, sööme värskeid avokaadosid, joome end kakaost "purju" ehedatel kakao-tseremooniatel, teeme joogat, mediatisoone ja kerge matka magava vulkaani tippu, kust langeb eepiline vaade kogu järvele. Tom Valsbergil on kaasas ka kitarre ja muusikutest sõbrad, kes kindlasti annavad meile privaatkontserdi.

"San Marcoses ei saa kõike ette ära planeerida, muidu ei jää ruumi müstikale. Seepärast avaldame konkreetsema tegevuskava alles paar nädalat enne reisi algust, kui oleme ise kohapeal ja leidnud just need kõige imelisemad sündmused, peod ja joogatunnid, mis seal sel aastal toimuvad ning just need kõige imelisemad ravitsejad ja šamaanid, keda on võimalus külastada. Kindel on see, et maagiline, põnev, arendav ja silmipimestavalt ilus saab see reis olema.

Vastasel juhul poleks ma seal käinud juba neli aastat järjest ja ei väidaks väidaks, et iga aastaga läheb aina imelisemaks!" ütleb maailmarändur Tom Valsberg.

REISITASU SEES ON kõik transfeerid (Guatemala City - Antiquia- San Marcos la Laguna - Guatemala City), majutus Antiquias ja San Marcos La Lagunas (El Dragon Hotellis); kõik hommikusöögid hotellis ja üks pidulik õhtusöök; eestikeelsete reisijuhtide teenused ja kohaliku teejuhi tasu minimatkal "Indian Nose" mäkke; sissepääsud ekstaatilise tantsu pidudele, kakao-tseremooniatele ja mantralaulmisõhtutele, jooga ja meditatsiooni tunnid. Hotellis on majutus ühestes tubades (paarid saavad olla koos).

REISITASU SEES EI OLE söögid - joogid (v.a. hommikusöögid) ja reisikindlustus. Lisatasu eest on soovi korral ka kohalike šamaanide ja ravitsejate külastused. Suurte lisakulutustega arvestama ei pea, toidud on soodsamad kui Eestis. Suveniiride ja käsitöö ostmiseks või õhtustele sündmustele kuluvaid summasid me loomulikult ette ennustada ei oska, kuid kokkuvõttes oleme soovitanud järgmist – kui arvestad umbes 500 euroga kogu reisi peale, siis on selle eest kindlasti korralikult söödud, joodud ning kott suveniire ja käsitööd täis.

Palume, et kõik meie reisijad viiksid end kurssi meie reisikorralduslike eripärade ning põhimõtetega, mis teevad meiega reisimise eriliseks ja meeldejäävaks, kuid nõuavad selle nimel ka reisijalt avatust ja veidi rohkem teadlikkust. Enne reisi teeme kindlasti ka ühe ühise kohtumise kogu reisi seltskonnaga, kus saame tuttavaks ja arutame läbi koti pakkimiseks riietuse jms küsimused.

Reisist tunnetuse saamiseks kuula raadiosaadet R2 Reispass “Tom Valsberg. Atitlán'i järv Guatemalas”

kui vähe on õnneks vaja
lihtsalt oma väikest
maja
Guatemalas
ja päikest
mis paistab silma
täpselt 6:36
ja äratab mind värksesse päeva
kus kõik on ootamatu ja uus

ja aega mida saab võtta maha
ja jalgu mida saab visata üles
seistes peapeal järve purdel
kalamehed räägivad lootsikus
kakchikeli murdes

ja flööti mille ihusse puhudes
mulle meenub
et ka mina olen lihtsalt toru
millest paistab läbi valgust
ja millel pole lõppu ega algust

ja mille helisid kuuldes
kohalikud koerad
mitte ei haugu
vaid kogunevad mu verandale
keerates pead viltu

kui iseendaga on sõbralik suhe
on piisavaks seltskonnaks ka ämblik
kes elab minu voodi kohal laes

/ Tom Valsberg, Guatemalas 2018. aastal /


Foto: Gerit Tiirik

Reisijuht Tom Valsberg


Tom on elukutseline maailmarändur, sõitnud mööda ilma viimased kolmteist aastat elades ja rännates kuid Indias, Tais, Balil, Californias, Austraalias, Uus-Meremaal, Peruus, Guatemalas, Mehhikos ja mujal. Ta on kirjutanud oma rännakutest menuraamatu "Kuidas rännata ilma hirmuta", mis on inspireerinud kaasmaalasi võtma ette reise ja rännakuid laia maailma jning oma sisekosmose avarustesse.

Tiit ja Tom korraldavad koos ka alkovabat ekstaatilise tantsu ja kakao festivali Blisstonia, mis leiab aset 2020. aasta 3-5. juulil Adila puhkekeskuses ja toob kokku muusikuid ja DJ-sid üle maailma.

tiit trofimov guatemala

Reisijuht Tiit Trofimov


Tiit on sisekujundaja, massažiterapeut, ekstaatiliste tantsupidude eestvedaja, ürituste sarja
Must&Valge looja, kundalini jooga ning Osho aktiivete meditatsioonide praktiseerija, kes on korraldanud juba neli imelist väereisi Bali saarele.

Jooga ja meditatsiooni suure austajana soovib ta ka teistele jagada seda tervenemist ja uut hingamist, mida läbi kehaliste ja vaimsete praktikate kogeda võib. Eestis olles pakub Tiit närvisüsteemi vabastavat sidekoe massaaži ning viib läbi emotsioone vabastavaid aktiivmeditatsioone, kundalini- ja tantrajooga tunde.


Pane siit teele oma sõnum või reisibroneering! 

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt infot uudiste ning eripakkumistega.

Telefon