Meeste chill BALIL


Reis toimub: 13 - 23. märts 2019 (11 päeva kohapeal)

Osavõtutasu: 1 900 eur (ei sisalda lennupileteid Tallinn - Denpasar - Tallinn ca 800 eur)

Reisiseltskond: kuni 9 reisihuvilist ja teejuht, raamatute „Minu Bali“, “Mees. Otse ja ausalt” ja “Mees2. Minu kari” autor Jesper Parve

”Kallis naine! Nüüd on sul võimalus pakkuda mehele just seda, mida ta tegelikult tahab. Oled sa märganud oma meest viimasel ajal? Millal ta viimati seikles, millal viimati rändas, millal ta sai lihtsalt olla. Millal ta tundis ennast vabana. Millal ta tegi midagi, mida ta polnud varem teinud, ning millal oli tal aega vaadata natuke enda sisse? Lihtsalt olla, olla iseenda mõtetega. Et võib-olla leida endas üles jälle see energia, ürgne mehelikkus ja vägi, mis meis kõigis meestes praeguses ühiskonnas nii kergelt kipub kaduma.

Nüüd on tõeline ja päris võimalus hoolitseda oma mehe eest. Kinkida talle tema enda aega, mida tal ei ole ehk ammu olnud. Mitte langevarjuhüpet või järjekordset kallist veinipudelit. Võib-olla ärkab midagi temas. Võib-olla ta märkab midagi endas. Midagi, mis teeb ka sind päeva lõpus õnnelikumaks. Nii et kui tahad ise õnnelik olla, tee oma mees õnnelikus. Anna talle tema aega ja saada ta seiklema. Balile.” Jesper

Indoneesiale kuuluv Bali on üks maailma kauneimatest ja salapärasematest saartest. Siit leiab kõike - ilusaid liivarandasid, palju päikest, naeratavaid inimesi, imemaitsvaid söögielamusi, lopsakat loodust, seinast-seina seiklust ja parajal määral müstilisust. Teejuht Jesper on oma kogemuse põhjal kokku pannud just sellise reisi, mis annaks paari puhkusenädala jooksul mitte ainult ettekujutuse Balist või Indoneesiast, vaid et oleks ka chill ja mõnus - bussiekskursioone ja klassikaliste vaatamisväärsuste külastamist on pigem vähe, samas on aega olla iseendaga, aega on seigelda, aega on ka hommikul kaua magada, aega on hästi ja mõnuga süüa. Sellel reisil ei kiirusta keegi tagant - aga see ei tähenda, et tegemist oleks basseinipuhkusega. Selleks ei ole vaja nii kaugele sõita. Ka rollerisõit sumedas suveöös, kosest paadiga allasõitmine ning kaatrisõit ja pikem peatus mõnes rannabaaris võib liigituda puhkuseks.

Püüame kogeda kõike head ja ilusat, mida see saar pakub. Näha, kuidas on see võimalik, et inimestel, kel ei ole peaaegu midagi, on ühed õnnelikumad maailmas. Ja imetleda kogu seda looduse mitmekesisust, mida üks nii pisike saar võib pakkuda. Selle kõige nautimine on tehtud võimalikult mõnusaks ja lihtsaks, kuid moel, et kogeksite ka seda päris Balit, mis paljudel, kes siia saarele satuvad, kahjuks nägemata jääb.

REISIKAVAS

10 Bali stiilis hommikusööki

4 õhtusööki. Kõik õhtusöögid plaanime süüa erinevates kohtades ja ka erinevas stiilis, et saaksite võimalikult hea ülevaate Bali köögist ja kokakunstist. Kuna sisemaal on rohkem levinud lihatoidud ja mere ääres kala, siis leiab iga gurmaan ja toiduhuviline oma lemmiku.

100 bali mehe väetantsu etteaste. Traditsiooniline meeste väetants, mida siiamaani külades tehakse ja tehtaks ka ilma turistide osavõtuta, sest see on osa kohalike jumalate teenimisest. 100 meest kogunevad kokku, et koos laulda ja chantida. Selle käigus etendatakse pealtvaatajatele Bali traditsiooniline muinaslugu ning lauldakse transsi kohalikud nõiad, kes vaatemängu lõpus elavatel sütel jooksevad ja tantsivad.

Rolleriseiklus mööda riisipõlde ja kohalikke külasid. Et tunda tõelist vabadust ja saada aru Bali saarel valitsevatest energiatest, tuleb istuda rolleri selga. Kõik need lõhnad, hääled, teeäärsed inimesed, energiad, päikseloojangud - neid saab kõige paremini kogeda olles vabas õhus. Tihtipeale autoga mööda saart ringi sõites kipuvad kõige võimsamad kogemused kaotsi minema. Sõidame ka dzunglites, kohalikes külades, orgudes, peatume teeäärsetes kohvikutes, et kosutada end külma joogiga, tõuseme kõrgele vulkaanide otsa ja laskume alla vulkaanide sees asuvate järvede äärde. Sõidame läbi laavaväljade ja maasikaistanduste. Lähme ja avastame seda päris Balit!

Kohalike aurusaunade külastus. Riisipõldude vahele on kohalikud saunafännid ehitanud imelise väikse oaasi, kus saab nautida aurusauna, ujumist, istuda lõkketule ääres ja vestelda teiste seiklejatega. Parim aeg külastamiseks just peale rolleriseiklust, kui kogu keha vajab natuke lõõgastust.

Valikus - trekking vulkaani otsa, jalgratastel vulkaani otsast laskumine või kosest paatidega alla laskumine. Igaüks võib valida tegevuse vastavalt soovile ja võimetele. Vulkaani otsa trekking kestab u. 3 tundi. Aga sealt avanev vaade on seda väärt. Üleval pilvedes on siiani alles kohad, kus sügavalt maapõuest kuumus ja aur maapinnale tõusevad. Julgemad saavad seal kohal isegi toitu küpsetada!
Jalgratastel laskumine kestab u. 4-5 tundi. See toimub mööda korralikke teesid, ja selle jooksul külastatakse kohalikke külasid, toidukohti ja riisipõlde. Ei vaja nii suurt füüsilist võimekust, kui vulkaani otsa ronimine, mis eeldab natuke rohkem füüsilist vormi. Kosest ja jõest paadiga laskumine on päris adrenaliinirohke ettevõtmine, mida on äge teha suurema seltskonnaga. Ei jäta kindlasti külmaks ühtegi seiklushullu!

Surfikoolitus lainelaudadega. Kindlasti väga soovitatav tegevus, sest Bali on üks maailma ägedamatest surfikohtadest. Kes veel ei ole lainelauaga proovinud, siis nüüd on selleks võimalus. Igal mehel on oma instruktor, kes kõigepealt räägib ära surfamise saladused kuival maal ja siis saab ka vees ja lainetel proovida, et koju tulles rääkida, et ka sina oled surfimees!

Templite külastus. Teeme väikse ringi ka Bali tempites, et tutvustada kohalikku kultuuri ja usundit, sest see on kogu elu alus sellel pisikesel saarel.

Õhtusöök kohalike kalurite juures. Peale rannapäeva lähme külla kohalike kalurite juurde, kes meile meie silme all sütel päevase saagi grillivad ja valmistavad. Isu saab täis süüa krevettidest, tuunikalast kaheksajalast ja kõigest muust, mis sel päeval võrku on jäänud.

Kaatrisõit Gili saartele. Külastame ka ühte Gili saartest, kus saab nautida täielikku rannachilli. Et sinna saada, peame paar tundi sõitma kohaliku kiirpaadiga. Asja teeb mõnusaks see, et kogu seda reisi saab nautida kaatri katusel pikutades ja päikest võttes.

Kalalkäik kohalikega. Sõidame ühel päeval ka välja merele, et ise järgi proovida, mida merest on võimalik kätte saada. Saagi saame kohe ka kalurite juures endale õhtusöögiks valmistada.

Kogu reis möödub mõnusas rahulikus tempos. Päevad ei ole täis topitud liiga palju tegevusi, peaasi, et meil oleks aega lihtsalt olla ja nautida. Eelnevale kavale lisandub palju ranna- ja basseinichilli, popimate söögi- ja joogikohtade külastamisi. Kel soov pidusid külastada, on ka see võimalus olemas. Eks palju sõltu ka kohapeal tekkivatest soovidest. Kui soovitakse rahulikumat päeva, teeme rahulikuma päeva, kui vaja tempot ja energiat juurde keerata, keerame juurde. Põhiline on see, et reisijate aju saaks puhata! Kuhugi kella peale jooksmist ei ole, ja samas saame tehtud kõik, mida soovime. Tõeline meestekas!

Hinna sees on kogu ringreis vastavalt programmile, eestikeelse reisijuhi ja kohalike giidide teenused, majutus kahekohalistes tubades (ühese toa lisatasu on 280 EUR), transport ühistele päevareisidele, transfeerid lennuväljalt ning tagasi ja ka laevapiletid Gili saarele ning tagasi. Sõidud toimuvad 6-kohaliste väikebussidega (minivan). Samuti on hinnas kõik hommikusöögid (10) ja neli ühist õhtusööki. Lisaks piletid programmis toodud vaatamisväärsustele (templid, külad, riisiterrassid, rollerireisid, kosed, mägijärved ja tantsuetendus). Hinna sees on ka rollerilaenutused ühisteks rollerireisideks.

Enamasti ööbime Balile iseloomulikes bungalow hotellides, mis enamasti asetsevad riisipõldude ääres, eemal suuremast linnakärast ning on mõnusa basseiniga. Gili saarel majutame ennast peaaegu rannajoonele, et oleks hea ja mõnus otse lävepakult ookeani hüpata. Pealinnas aga võimalikult keskusesse, et kõik vajalik oleks käe-jala juures. Iga ööbimise juurde kuulub ka hommikusöök. Koos naudime õhtusööke peatänavalt eemal asetsevates parimates Bali stiilis toidukohtades, kus kohalike imelised kokandusoskused kohtuvad puhaste toorainete ja mõnusa atmosfääriga. Kohtades, kuhu tavaliselt turist ei satu, kuid mis annavad kõige paremini edasi Bali köögi imepärased maitseid ja omadusi.

Hinna sees ei ole ülejäänud päevased või õhtused toidud (Balil on rikkalik toidu valik ning peale ühiseid söömisi juba orienteerute pakutavas ning saate valikud teha juba lähtuvalt enda maitsest). Samuti ei kuulu hinna sisse reisikindlustus ja programmi mittekuuluvad lisaekskursioonid. Kogu reisi vältel on aga võimalik reisijuht Jesperi abiga juurde tellida lisaväljasõite, kohtumisi ravitsejatega, rollerimatku ja muud põnevat, mida algses reisikavas ei ole ja kuhu võib-olla kõik ei soovi samaaegselt minna. Lisakuluna tuleb arvestada ka lennujaamas nö maalt lahkumise maksuga (u 15 dollarit inimene).

Hea oleks reisile kaasa võtta mõistlikul määral sularaha (eurod), mida Balil saab juba hõlpsasti kohalikuks valuutaks vahetada. Kõikjal on olemas ka pangaautomaadid, kuid sealt raha väljavõtmine on tasuline ja on esinenud ka automaadipettusi. Eelistada tuleks pankades asuvaid sularahaautomaate. Soovi korral võib hea teenuse eest jootraha anda ka kohalikele giididele ja bussijuhtidele, selleks võib arvestada kogu reisi vältel kokku umbes 20 euroga. Õhtustele väljaskäimistele ning toidule kuluvat summat on muidugi raske ennustada, kuna inimeste sellekohased soovid erinevad, aga arvestada võib umbes Eesti hinnatasemega. Teeäärses söögikohas võib saada süüa ka 1 euro eest, kuid kvaliteetsemad kohad kallimad, nagu ikka.

Enne reisi teeme kindlasti ka ühe ühise kohtumise kogu reisi seltskonnaga, kus saame tuttavaks ja arutame läbi riietuse jms küsimused. 

Teejuhiks Bali saarel on raamatute „Minu Bali“, “Mees. Otse ja ausalt” ja “Mees2. Minu kari” autor Jesper Parve, kes läks päikesesaarele ja maailma joogapealinna Ubudisse oma väge otsima ning veetis seal koos perega kokku pool aastat. Jesper on elupõline seikleja. Ta on elanud pikemat aega nii Ameerikas, Soomes, Austraalias kui ka Bali saarel, reisinud läbi suurema osa Aasiast ja Euroopast.  Bali jäi aga sügavale hinge juba 5 aastat tagasi, kui külastas saart esimest korda oma 1,5-aastasel maailmareisi ajal. Jesper elas pikemat aega seal ka koos oma elukaaslase ja väikese pojaga ning on hiljem korraldanud Balile privaatseid seiklusreise.

Raadiosaadet Jesperiga saab järelkuulata R2 Reispass

Vaata ka Bali pildigaleriid

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end ka meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt infot uudiste ning eripakkumistega.

Oma sõnumi, küsimuse või reisibroneeringu saad teele panna ka siit: 

Nimi
Telefon
Sinu sõnum