Üksildane ja metsik Ameerika lääs
 

Retk võimsaimatel maastikel ja põnevaimatel kultuuriradadel Ameerika metsikus läänes toimub 3. - 16. november 2019 (14 päeva). 1 VABA MEESKOHT!
Reisijuht Kaupo Kikkas on Ameerikas aastate jooksul korduvalt reisinud ja otsinud välja kõige paremad palad ning erilisemad paigad.
Osavõtutasu 3 650 eurot, millele lisanduvad lennupiletid Tallinn - Las Vegas - Tallinn ca 950 eurot. Lennupiletid võib soovi korral ka reisiga liituja ise osta.

•    2 suurt mugavat maastikuautot ning vaid 6 reisijakohta! 
•    Personaalne reisistiil ja väike mobiilne grupp võimaldab kulgeda mõistlikus rütmis. 
•    Unikaalsetes paikades, eemal linna- ja turismikärast, on lisaks fotoklõpsule aega kuulatada, selili visata ning heita pilk nii taevasse kui ka iseendasse.
•    Meie teele jäävad nii Põhja-Ameerika kõrgemad tipud ja sügavaimad kanjonid. Tühja maantee melanhoolia ja selge Linnutee sära üksildases kõrbes keset eikuskit, aga ka kummituslinn Bodie ja patuse ajalooga vana Las Vegas.

See on eriline retk väga väiksele grupile, kuhu müüme vaid 6 kohta. Transpordivahenditeks on kaks suurt ja mugavat maasturit. Reisi fookus on loodusel, kultuuril ja selle talletamisel. Peamisteks märksõnadeks aeg ja kvaliteet. Tempo, mis on mõistlik, et jõuaks näha, kuulda, nuusutada ja tunda. Ning kvaliteet, mida võimaldab väike seltskond ja palju näinud reisijuht, kes teab täpselt, kuhu tee viib. Kaupo Kikkas on metsikus läänes aastate jooksul korduvalt reisinud ja otsinud välja kõige paremad palad ning erilisemad paigad. Me ei kihuta reisibussiga mööda vaatamisväärsusi ja muuseume, vaid naudime kõrbe vaikust päikesetõusul ning kondori lendu mägedes. Tegu ei ole ellujäämisretke või professionaalse fotograafiretkega, vaid reisiga inimesele, kes tahab kogeda ainulaadset kohatunnet ning näha ja mõista loodust ning kultuuri.

Oleme veendunud, et kõik, kes sellise reisi eeliseid hinnata oskavad, saavad sellelt reisilt kaasa tugeva emotsiooni ning kustumatud mälestused.

PROGRAMM

1. päev (Lennupäev)
Lendame Tallinnast Ameerika patupealinna Las Vegasesse. Kohale jõudes saame  kätte meie maasturid - suured ja mugavad, ideaalsed kaaslased meie teekonnaks. Suundume hotelli, et lennureisist välja puhata – Vegase endaga on meil aega enam tuttavaks saada reisi lõpus.

2. päev (Las Vegas, Death Valley I)
Magame välja ja lahkume hotellist ning asume Vegasest teele Death Valley suunas. Alustuseks teeme pikema peatuse kaubanduskeskuses, kust saab osta nii matkavarustust, riidekraami kui ka spetsiifilisemat söögipoolist, mida hiljem kõrbest ei leia.
Enne Surmaorgu sisenemist peatume Amargosa Opera House'is, mis on erilise ajalooga kummaline paik Death Valley serval – selle ehitise säilimislugu on sama kummituslik kui inimtühi alev tema ümber. Surmaorgu sisenedes jõuame ühtlasi ka Californiasse ja siin on ka novembris meeldivalt soe – nii 25 plusskraadi ümber. Soojendame veidi konte, vaatame ringi ning majutume hotelli. Kuna päike laskub juba üsna vara, siis ongi paras hetk kohe pärast seda võtta sihikule Death Valley üks kõrgeimatest mäetippudest, kust avaneb meile imeline loojang. 

3. päev (Death Valley II)
Varajased ärkajad saavad tervitada päikest Death Valley suurimas düünistikus, mis on meie hotelli lähedal. Seejärel suundume mööda orgu pikemale tiirule oma maasturitega, et Death Valley kurioosumitest osa saada. Uurime vana booritööstuse ning kullakaevanduste pärandit ja ajalugu, näeme maailma vastupidavamaid kalu, kes elavad soolasoo tulikuumas vees. Jäädvustame kõige kummalisemaid geoloogilisi moodustisi ja uskumatuid värve. Õhtu võtame vastu Death Valley ühes kõrgemas punktis, kitsas kruusatee vanade kaevandusaukude vahel mäetipu suunas on samuti omaette elamus.

4. päev (Death valley III, Mojave kõrb)

Varajastel ärkajatel on taas võimalik päikesetõusu tervitada, misjärel saame veel osa mõningatest Death Valley imedest, nagu värviline “artist drive” ja soolajärve põhjas paiknev “vanapagana golfiväljak”.  Õhtupoolikul võtame juba suuna lõunasse ja sõidame Mojave kõrbe suunas, kus paikneb meie metsiku lääne stiilis ööbimispaik.

5. päev (Mojave kõrb ja Route 66)

Päeva esimesed tunnid kulgeb meie tee läbi Mojave kõrbe, misjärel jõuame välja USA kõikide teede “emani” ehk asume mõõtma kilomeetreid teel nimega Route 66. Tänaseks on legendaarne Ameerika unistuste ja vabaduse sümbol enamuses uute projektide alla jäänud ja ajalooks muutunud. Meie aga võtame sihikule viimase kõige autentsemana säilinud lõigu, mis kulgeb Californiast Arizonasse. Sõidame maasturitega mööda kohati praguliseks muutunud asfalti ning näeme legendaarseid asulaid nagu Klondike, Amboy, Oatman ja Kingman. Libiseme mööda mahajäetud tanklatest, motellides ja valgusreklaamidest, mis kõik kõnelevad kunagisest hiilgusest. Pikema peatuse teeme endises kaevurite külas Oatmanis, mille on vallutanud metsikud eeslid - el burrod - ja sööme loomulikult saloonis. Õhtuks jõuame juba Grand Canyoni lähistele.

6. päev (Grand Canyon)

Levinud arvamuse kohaselt on päikesetõus Grand Canyoni serval maailma lummavaim. Valime selleks parima vaatega punkti ja oleme kohal juba enne päikese ilmumist.  Lisaks kanjonivaadetele on meil suur võimalus kohata ka erinevaid loomi - jänestest ja kitsedest kuni kõrbehuntide koiottideni. Päeval on soovijatel võimalik ette võtta matk mööda kanjoni serva ning õhtuks läheme kanjoni kaugeimasse punkti loojangut vaatama.

7. päev (Grand Canyon II, Antelope Canyon, Horseshoe bend) 

Teisel hommikul on Grand Canyonis võimalik soovijatel veel maailma suurima kanjoniga dialoogi pidada ja seda tunnet endasse ammutada, misjärel asume juba teele järgmiste loodusimede poole, milledest esimene on Antelope kanjon. Ahjaa, enne minekut vaatame veel ära eepilise National Geographicu poolt loodud Grand Canyoni filmi, mille jaoks ehitati spetsiaalsne imax kino.  Meie järgmine sihtpunkt Antelope kanjon on paik, kus on tehtud maailma kalleimalt müüdud Peter Liki foto “One”, kus on näha keskpäevase päikese kiiri kaljulõhes, mis tekitab ainulaadse vaatemängu ja mida ehk meiegi kogeda saame. Ei hakka saladust tegema, et siin on tõesti palju inimesi ja kuna kanjon ei ole suur ja selles viibimise aeg on piiratud, siis loojangu võtame vastu ühes instagrammerite lemmikpaigas, millel nimeks Horseshoe bend. Siin teeb Colorado jõgi suure looga, mida saame jalgu kõigutades enam kui kilomeetri kõrguselt vaadelda. Õhtul külastame legendaarset Texase barbacue grilli, kus ribiliha on nii pehme, et seda võib lusikaga süüa.  

8. päev (Grand Staircase Escalante ja Kanab)

Täna siseneme meie neljandasse osariiki Utah’ sse. Alustame väikse peatusega Glen kanjoni dammil, mis on koos Hoover dammiga USA kaks kõrgeimat tõeliselt võimsat insenertehnilist meistritööd. Sealt edasi suundume juba pisut kohmaka ja pika nimega Grand Staircase Escalante rahvusmonumendi aladele, mis on selle kandi kõige suurem metsik ala, suurusega 7600 ruutkilomeetrit ning siit viib läbi vaid kaks kruusateed. See rahvusmonument sai hiljuti pisut kurba kuulsust, kuna tegu on maavararikaste aladega, siis võttis president Trump vastu seaduse, millega hiiglaslik kaitseala laguneb mitmeks väiksemaks ning suur ala jääb tulevikus kaitse alt üldse välja. Meie aga kogeme eelmiste päevade kuulsate ja inimrohkete kohtade jätkuks siin rahu ja vaikust ning võtame ette ühe mõnusa matka ja kulgeme mööda jõesängi sügavale kanjonisse.  Õhtul võtame vabamalt ja vaatame ringi Kanabi nimelises linnakeses, mis on olnud ajalooline Hollywoodi filmide tootmisbaas. Siin on ka pisike muuseum, kus on nii mõneski kuulsas vesternis nähtud majad ja rekvisiidid vaatamiseks välja pandud. 

9. päev (Bryce ja Zion kanjon)

Hommikul seame auto ninad Bryce kanjoni suunda, mis on oma liivakivi tornidega absoluutselt omanäoline kogu maailmas. Naudime kanjoni vaadet kolmest eri suunast. Õhtuhämaruses sõidame juba valmis Zion kanjoni rahvuspargi servale, et võtta homme ette üks kogu Ameerika kõige eepilisem matk nimega “Inglite laskumine”. Selle rahvusliku monumendi ümber loodi ka Utah osariigi esimene rahvuspark.

10. päev (Zion Canyon)

Siseneme hommikul parki, et alustada võimalikult vara matkaga, kus kõik saavad valida endale sobiliku tempo. Inglite laskumine on 450 meetri kõrgune looduslik kivimoodustis, mis paikneb tornina keset Zioni kanjonit. Matk algab mööda mäekülge siksakitades ja viimasel lõigul tuleb ka käed appi võtta, et ennast tihedalt vastu kaljuserva suruda. Aga tunne ja vaade, mis tippu jõudes auhinnana ootab, see on kirjeldamatu. Kes matka karmiks peab, sellele vaatame loomulikult leebema teekonna siinsamas lähedal, mis pakub samuti ilusaid vaateid. Õhtul saame jalad hotelli basseini pista ja tunda ennast taaskord võimsa kogemuse võrra rikkamana. 

11. päev (Zion Canyon ja teekond Las vegasesse)

Heidame üle õla viimase pilgu kanjonile ning kuna oleme mormoonide osariigis Utah’s, siis külastame ühte huvitavat vana mornooniasundust, mis näeb välja täpselt selline nagu siis, kui esimesed kolonistid neile aladele saabusid. Seejärel võtame ette juba tagasitee patulinna Vegasesse, et nüüd juba rahulikumalt linnaga tutvust sobitada ja puhata. Jõuame kohale pärastlõunal ning pärast kõiki neid lummavaid looduselamusi oleme välja teeninud väikese puhkuse. Kes on veel õhtul virge, saab minna kuulsale Vegas Boulevard’ile ehk Strip’ile jalutama, mida juba homme ka põhjalikumalt koos teeme. 

12. päev (Vaba päev, puhkus Las Vegase moodi)

What happens in Vegas stays in Vegas on kuulus ütlus, mis patupealinna alati on saatnud. Et saada aimu Vegase  tänapäevast, siis võtame ette retke läbi linna, et näha ära kuulus Bellagio purskkaevude show, mis nii mitmes kuulsas Hollywoodi filmis särab, kaeme üle Caesars Palace’i kasiino, kus James Bond mängis, ja vaatame ära kuulsa Vana Vegase videoshow. Soovijatega käime ära Neon Museum´is, mis on asunud korjama Vegase ajaloolisi neoonreklaame. See on ainuke omalaadne kogu maailmas ja uskuge - see on vinge elamus.  Kes sellele virr-varrile pigem käega lööb saab mõnusalt puhata ja ammutada selle päeva veel päikest enne külma kodukliimasse naasmist.

13.  päev (Las Vegas ja kojulend)
Viimasel päeval on soovijatel võimalus poodelda - pole tähtis, kas moebutiikides või outlet-keskuses, mõlemad on siin olemas ja ootavad. Kes poodidest ei hooli, saab külastada Las Vegase viimast trendi - maailma tippkvaliteediga kunstigaleriisid, kus näeb klassikalist kunsti Euroopa parimatest muuseumitest või hoopis külastada mõnda Vegase hotellides paiknevatest fotogaleriidest. Õhtul istume juba lennukisse ja asume koduteele.

14. päev. Saabume koju.

REISI HIND SISALDAB kõiki transfeere, pääsmeid rahvusparkidesse, rahvusmonumentidele ja parkidesse. Transporti maasturiga läbi kogu reisi, ühesõnaga kogu programmi vastavalt kirjeldusele. Hotelle, mis on kvaliteetsed ja parimates võimalikes asukohtades. Majutus on kahekohalistes tubades, ühekohalise toa lisatasu 1200 eur.

REISI HINNA SISSE EI KUULU lennupileteid Tallinn-Las Vegas-Tallinn, söögid-joogid ning reisikindlustus. Kuna USA majutusasutustes ei ole kombeks sööke koos ööbimisega pakkuda ning see on lisatasu eest, siis oleme reisi toidueelarve jätnud osalejatele iseseisvaks. Enamustes paikades on valida erinevate söögivõimaluste vahel. Jätame ka võimaluse poest süüa osta ning õhtuti on aega ka soovi korral viisakaid restorane külastada. USA hinnatase on väga sarnane Eestile, kuid soovitame arvestada kogu reisile söögirahaks 600 eurot.

Enne reisi teeme kindlasti ka ühe kohtumise, kus saame tuttavaks ja arutame läbi riietuse ja varustuse küsimused. 

Vaata kindlasti ka Põhja-Ameerika reisi galeriid >


Siit saad meile edastada oma sõnumi, küsimuse või reisibroneeringu soovi. 

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end ka meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt infot reisiuudiste ning eripakkumistega.

Sinu sõnum