ivo_KKK5768.jpg

Telefon +372516 0225
E-post  
ivo@amazonas.ee

Ivo Tšetõrkin
Reisijuht, seikleja ja antropoloog

Ivo andis hinge Lõuna-Ameerikale 11 aastalt tagasi ja sellest ajast saadik on ta ninast sabani sellesse maailma sukeldunud. Nüüd viib ta sinna ka teisi ning teeb seda viisil, mis annab võimaluse mitte ainult näha, vaid ka tunda - nautida kultuuri ja loodust kõikide meeltega ja täiel rinnal. Ainult nii võib juhtuda, et nuusutad Päris Elu Hõngu ja sinuni jõuab tükike teise kultuuri olemusest. Lisaks elamusreisidele teeb ta sinna ka antropoloogilisi uurimisretki, avastab uusi paiku ning ei hoia oma kogemusi sahtlis -  kirjutab need artikliteks ja raamatuteks ning filmikaameragi on vahel kaasas. Ivo teeb ka reisisaadet Reispass, mis on Raadio 2 eetris igal pühapäeval kell 15.

397142_2888981738318_1847204605_n copy.jpg

Telefon +372 528 8280
E-post
kaidi@amazonas.ee

Kaidi Reinu
Rändaja ja elamuste turundaja

Pärast Ladina-Ameerika "pisikuga" nakatumist on Kaidi sidunud oma enam kui 15-aastase turundustöö kogemuse teise meelepärase valdkonnaga - reisimisega. Ikka selleks, et teha hingega seda, mis kõige südamelähedasem. Kaidi vahendusel jõuab see kirev maailm mitmel moel teisteni ning aitab vastu võtta hüüdeid, sosinaid ja kutseid, mis vihmametsade sügavustest kostuvad.

OMG_1231_co_p.jpg

Kaupo Kikkas
Reisijuht fotoreisidel ning partner ekspeditsioonidel

Kaupo on nii Eestis kui ka väljaspool hinnatud tippfotograaf. Oma fotostuudio, -kooli ja tiheda töögraafiku kõrvalt leiab ta igal aastal aega kolida Lõuna-Ameerikasse, et avada uusi horisonte ja maailmu nii enese kui oma reisikaaslaste jaoks, kes oskavad hinnata seda unikaalset emotsiooni, kogemust ja tunnetust, millega ainult Kaupo suudab teda ümbritsevat maailma ja kultuuri vahendada.
 

aliine

Aliine Lotman
Reisijuht / Lad-Ameerika, Aafrika

Aliine teab, et kõige magusam suutäis on räpase matšeetega poolitatud papaia ja kõige parem uni tuleb tsikaadide kurdistava laulu saatel. Ta on erineva pikkusega eluetappe veetnud Ecuadoris, Ugandas, LAVis ja Hispaanias ning omandanud tänu erinevates kultuuri-ruumides ekslemisele optimistliku elumoto "usalda, aga ära ole idioot". Aliine on õppinud antropoloogiks ning uurinud inimeste söömisharjumusi, aeg-ajalt kirjutab ta toidust ka artikleid.

Jesper Parve Bali.jpg

Jesper Parve
Reisijuht / Bali

Jesper on elupõline seikleja. Ta on elanud pikemat aega nii Ameerikas, Soomes, Austraalias kui ka Bali saarel, reisinud läbi suurema osa Aasiast ja Euroopast. Bali jäi aga sügavale hinge üle 5 aastat tagasi, kui külastas saart esimest korda oma 1,5-aastase maailmareisi ajal. Jesper elas pikemat aega seal ka koos oma elukaaslase ja väikese pojaga ning on hiljem korraldanud Balile privaatseid seiklusreise. 2016.aastal valmis raamat "Minu Bali". Kuna elu saarel muutis Jesperi elu oluliselt, siis soovib ta nüüd seda ilu ja müstikat ka teistega jagada.  

joosep sarapuu

Joosep Sarapuu
Reisijuht / Prantsuse-Guajaana

Joosep tunneb ennast kõige elusamana siis, kui müttab paduvihmas, matšeete käes, mööda troopilist džunglit. Tema kirg on troopikabioloogia - bakalaureusekraadi omandamiseks uuris ta lehelõikajasipelgaid ning täna omandab ta Tartu ülikooli magistrantuuris zooloogia magistrikraadi. Joosep tahtis juba lapsest saadik džunglis elada, tarantlit kodustada, anakondal sabast kinni võtta ja liaanidega sõita - ning ta elaski 12 kuud Prantsuse Guajaana džunglis, et kõike seda teha. Joosep armastab seiklusi ja üleüldse kõike mis on metsik - nii et katedraali- ja obeliskigiidi temast ei saanud, kuid džunglisse luurele läheme koos iga kell - tema pilk on seal sama terav, nagu matšeete tema käes.

DSC_2714 (1).jpg

Karmen Tornius
Reisijuht / Lad-Ameerika, Aafrika

Karmen on elanud Kolumbias ja Malawis, hetkel seal, kus seljakoti maha paneb. Ülikoolis on ta õppinud antropoloogiks, kuid ei põlanud ära ka kitselüpsja ametit Bulgaaria mustlaskülas. Karmeni kõige säravamad ja õnnelikemad hetked on need, mil ta saab astuda välja oma mugavustsoonist – just sel hetkel avastab ta endas võimed, mille olemasolust tal enne aimugi polnud. Oma nooruslikku energiat ammutab ta nii loodusest kui ka inimestest enda ümber ning iga tema kõrval astutud reisisamm on elamus, täis erksaid värve ning lihtsat, siirast elurõõmu.

Kristina Krutop
Reisijuht / Lad-Ameerika

Kika otsib kõigil oma reisidel aktiivselt kontakti kohalikega, sest on mõistnud, et nende nõu ja abi ületab raamatutarkuse mitmekordselt ning just nemad on pakkunud talle kõige imelisemaid ja meeldejäävamaid hetki ja elamusi. Reisipisikuga nakatus ta juba keskkoolis, kui vahetusõpilasena aasta otsa Brasiilias elas, ning on sellest ajast peale käinud pikematel reisidel ka Peruus, Ecuadoris ja Boliivias ning elanud Šveitsis ja Inglismaal. Hariduselt on Kristina kultuuriantropoloog, kes huvitub inimese ja teda ümbritseva keskkonna omavahelistest suhetest - ning selleski osas pakub Ladina-Ameerika oma mitmekesisuses rohkelt inspiratsiooni.

maris kilk

Maris Kilk
Reisijuht / Mehhiko, Kuuba

Kui käia ja kohata, maitsa ja mõista midagi uut, siis Marise meelest juba nii, et me oma elu sellest tervem, ilusam ja elusam saaks. Marise enda uueksloomisrännak Kesk-Ameerikas on kestnud kümme aastat. Ta on "kodus" sealsetes kultuurides, keeltes, eluolus ja ka giiditöös. Vallutamata põlisrahvaste juurest kohaliku aristokraatiani välja on Marisel kõnelda imelisi lugusid kõige uskumatumatest juhtumustest. Meie reisidele valib ta aga säravamaid pärlid ja pikib neist unikaalse kee, mis liidab ühte seikluse ja "spaa", ookeanid ja sierrad, ajaloo ja müüdi, kunstilise, loomuliku ja üle(v)loomuliku, hea ja veel parema toidu, koloniaallinnad ja põlisrahvad üle Mehhiko ja Guatemala. Tavapärane loodusvaatlus võimendub läbi kultuurilise sügavuse, esteetiline nauding kasvab inimliku osaduse kaudu. See on muutuste stardipakett. Eriti siis, kui käes on meelerahu, rõõmu või avara mõtte defitsiit, ning sihiks saab elule silma vaadata. 

fullsizeoutput_26d5.jpg

Tarrvi Laamann
Reisijuht / Jamaica

Tarrvi Laamann on Jamaica tuntuim kultuurisaadik Eestis. Ta on maalikunstnik, teeb tuntud raadiosaadet Bashment (Raadio2) ning veab samanimelist peosarja, õpetab Eesti Kunstiakadeemias moku-hanga’t ning on populaarse raamatu “Minu Jamaica. Pole probleemi!” autor. Tarrvi reisid on sama huvitavad ja kirevad nagu tema värviküllased kunstiteosed ja ametid, mida ta on oma elu jooksul pidanud Eestist Jamaicani, DJst plaadipoe müüjani. Samas on ta reisid väga chillid, milles on tunda suurt puhkust ja elurõõmu – bussiga loksutakse nii palju kui vajalik, aga nii vähe kui võimalik. „Respect, everything irie“, ütleb Tarrvi.

Triin Hio
Reisijuht väereisidel

Triinule on tähtis tasakaal seesmise ja välise vahel. Seepärast suunab ta kaasreisijaid uusi paiku avastades paralleelselt pöörama tähelepanu väliste avastuste kõrval ka oma sisemisele rännakule.  Iga koht oma iseäraliku energiaga võib avada meis uute müstiliste radade uksi ja väravaid, mis viivad meid lähemale iseendani ja meid ümbritseva maailma parema tunnetuseni - kui vaid avatult märke jälgida ja järgida. Kodumaal olles on Triinu kireks inspireerida inimesi läbi holistilise rännaku ja muusika, eriti harfihelide. 

Tiit. Trofimov Bali

Tiit Trofimov
Reisijuht / Bali

Tiidu Bali armastus algas neli aastat tagasi, mil ta esimest korda tundis selle paiga müstilisust ja võlu. Sellest ajast on see paik meelitanud teda kõiki talvesid seal veetma. Jooga ja meditatsiooni suure austajana soovib ta ka teistele jagada seda tervenemist ja uut hingamist, mis läbi kehaliste ja vaimsete praktikate kogeda võib. Eestis olles pakub Tiit närvisüsteemi vabastavat sidekoe massaazi ning viib läbi emotsioone vabastavaid aktiivmeditatsioone ja kundalini- ning tantrajooga tunde.

lõuna aafrika reisijuhid.jpg

Triin Kambek ja Charlene Niehaus
Reisijuhid / Aafrika

Maailmakodanikud Triin ja Charlene on üsna hiljuti Eestisse kolinud paar, kes varem elasid ja töötasid mitmeid aastaid Londonis. Charlene on pärit Lõuna-Aafrikast, kust ta peale keskkooli lõpetamist kolis elama Inglismaale. Triin aga veetis peale ülikooli lõpetamist kolm aastat USAs ja 12 aastat Inglismaal, kus ta mh õppis psühhoterapeudiks ja hüpnoterapeudiks ning hiljuti Indias ka joogaõpetajaks. Paar aastat tagasi otsustasid nad oma kontoririided (Triin) ja kiirabitöötaja mundri (Charlene) varna riputada ja minna hoopis maailma päikest otsima. 

"Meie reisistiil on rahulik ja me armastame autoreise, sest just siis on meil vabadus peatuda just siis kus tahame, et teha üks lõbus pilt või pidada piknikku. Pole midagi paremat kui pöörata plaanitud teelt hetkeks kõrvale, sest midagi huvitavat püüdis meie tähelepanu."

 

KONTAKT

Amazonas Reisid OÜ
Oja 2-6, Tallinn 13516
Telefon: 516 0225, 528 8280
E-post: reisid[at]amazonas.ee

REKVISIIDID

Reg.kood: 11460710
Swedbank: EE982200221039306761
Majandustegevuse reg nr: TRE000502


Helista ja kirjuta meile või läkita oma küsimus, reisibroneering, tagasiside või koostöömõte alloleva vormi kaudu: