“Where are you from?”
ehk kust me tuleme

Amazonas Reisid on õhinapõhine, uue ajastu reisikorraldaja.

Amazonas Reisid on välja kasvanud kirest Lõuna-Ameerika metsade, mägede ja inimeste vastu. Oleme rännanud mööda sealseid radu juba mõndagi aega, tundma õppinud nii ajalugu kui ka tänapäeva. Leidnud üles selle ägeda nurgataguse baari, kus ketšua indiaanlased oma maisi-chicha’t joovad, kokalehte närivad ning vanaisadelt kuuldud lugusid pajatavad. Sealsamas Peruu Amazonases asub täna meie pesa ja “kontor”, kui soovite.

Nüüd aga kuulub meie hõimu 19 head inimest, kes omavad sügavamat puutumust mõne paigaga üle terve laia maailma - Laosest Aafrikani, Indoneesiast Mehhikoni. Meil on maadega, kuhu teid viime, isiklik suhe - oleme seal elanud, tunneme kultuuri, mõistame kiikse, teame põnevaid kohalikke tüüpe ja oskame keelt, sest keel avab uksed ja südamed nii meile kui ka nendele, kes meie ümber – ehk teile. Meie seas on antropolooge, fotograafe, kunstnikke, biolooge, reisikirjanikke, kellest keegi ei tee giiditööd igapäevaselt. Iga meie reis on reisijuhi nägu, tema enese käe järgi kokku pandud ning unikaalne – väldime massiturismi, nii kohalike reisibüroode kui ka seljakotirändurite sissetallatud radu.

Oleme reise korraldanud alates 2008. aastast ning tänaseks oleme viinud laia maailma üle 500 inimese. Enamus meie reise on eestikeelsed, kuid oleme organiseerinud privaatreise ka teistes keeltes - meie tänulike reisijate seas on soomlasi-rootslasi-prantslasi, aga ka leedukaid ja isegi rumeenlasi. Paljud meie reisijad on seni reisinud omal käel, kuid hindavad seda kogemust ja autentsust, mida meie reisijuhid pakuvad. Samuti on meie klientideks ettevõtted või sõpruskonnad, kes on harjunud reisima koos. Ning loomulikult ka kõik need, kes on tüdinenud massiturismi stampidest ja krampidest.

Reisil võtame õigetes paikades rohkem aega ja ei torma, näitame nurgataguseid ja avame salauksi, mida pole kirjas üheski reisiraamatus. Leiame, et vähem on teinekord rohkem ning selle asemel, et koguda “linnukesi” vaatamisväärsuste nimekirja, on mõistlikum ka eksootilistes paikades veidikene puhata, sest mõnikord jõuab kohalik tunnetus Sinuni just vaikuses, mitte giidi juttu kuulates.

Me usume meelelisse, sensoorsesse reisimisse. Ammu ei piisa sellest, et viid oma keha kuhugi kohale ja „näed midagi ära“ - selleks on tele ja reisipildid. Kui juba ise kohale minna – kallist aega ja raha kulutada – siis tasub kasutada seda AINUKEST vahendit, mis meile selle maailma tunnetamiseks on antud – meie keha – täies ulatuses, kõigi tema 6 meelega. Lõhnad, maitsed, helid, tunded, need kõik on olulised, ja ühtegi neist ei tohiks peita bussi või kuurordi 3-kordse pakettakna taha. Seega naudime reisimist kogu keha ja vaimuga, mitte vaid silmadega – ja nii öösel kui päeval, sest ka ööelu on kultuuri osa.

Meie grupid on kuni 9-liikmelised ning me soovime sinuga silmast silma kohtuda enne, kui otsustad, et olla reisi eripärade ja vaimu osas ühel meelel - siis oleme reisil kõik nagu punt häid sõpru, sest teekonnaga võrdselt oluline on ka seltskond, kellega seda emotsiooni jagad. Oma osalejatele ei sea me muid nõudmisi, kui vaid avatud meel ja valmisolek pisut oma mugavustsoonist väljuda. Kõik pingutused on seotud pigem kultuuri- või klimaatiliste iseärasustega, ekstreemseiklusi või üleelamislaagreid me ei korralda.

Oled seni reisinud gruppides või omal käel, tahad tulla reisile üksi, kaaslasega või sõpradega? Otsid vaikust või seiklust - kuid igal juhul ootad reisilt seda kummalist x-faktorit, mis raputab ja muudab Sind - ¡Bienvenido meie maailma!

 
 
amazonas reisid
 
 
“Do we really want to travel in hermetically sealed popemobiles through the rural provinces of France, Mexico and the Far East, eating only in Hard Rock Cafes and McDonald’s? Or do we want to eat without fear, tearing into the local stew, the humble taqueria’s mystery meat, the sincerely offered gift of a lightly grilled fish head? I know what I want. I want it all. I want to try everything once.” – Anthony Bourdain

“Kas me tõesti tahame reisida läbi Mehhiko või Kaug-Ida maakolgaste hermeetiliselt suletud “paavstiautodes”, süües ainult Hard Rock Café´des ning McDonalds´ites? Või tahame me lüüa hambad ilma hirmu tundmata kohalikku ühepajatpoitu, õgida kartmatult nurgapealse taqueria müstilise päritoluga liha, võtta vastu armastusega grillitud kalapea? Ma tean, mida mina tahan. Ma tahan kõike. Vähemalt korra elus tahan ma kõike proovida.”  – Anthony Bourdain
 
 
amazonas reisid