Tuntud ja tundmatu London koos Kaupo Kikkasega

Reisiaeg: 30. mai - 2. juuni 2019 (nädalavahetus N-P, 4 päeva*) 

Osavõtutasu: 790 eur, millele lisanduvad lennupiletid Tallinn-London-Tallinn ca 300 eur (Finnair**)

Reisiseltskond: kuni 8 reisihuvilist ning reisijuht Kaupo Kikkas
 

KAUPO KIKKAS on nii Eestis kui ka väljaspool hinnatud fotograaf. Oma fotostuudio, -kooli ja tiheda töögraafiku kõrvalt leiab ta igal aastal aega ka mõni reis läbi viia, et avada uusi horisonte ja maailmu nii enese kui oma reisikaaslaste jaoks, kes oskavad hinnata seda unikaalset emotsiooni, kogemust ja tunnetust, millega ainult Kaupo suudab teda ümbritsevat maailma ja kultuuri vahendada. Seega on Londoni reis mõeldud mitte ainult fotohuvilistele, vaid kõigile, kes soovivad legendaarse linna tuntud paiku näha veidi teise pilguga ning avastada kohti, mille olemasolust ka paljud londonlased teadlikud ei ole.

Londonis on Kaupo saavutanud tuntuse ja ka "leiva lauale" klassikalise muusika artistide pildistajana. Oma kümnetel reisidel sellesse linna on ta eriliste pildistamiskohtade otsinguil kui ka niisama oma lõbuks maha kõndinud sadu ja sadu kilomeetreid. Pikkadel jalutusretkedel on London end mitmel erilisel moel Kaupole avanud ning teinud seda ka neis paigus, mis jäävad Picadillyst ja vahakujude muuseumist… veidi kaugemale. Siin asub linnaosi, kus mošeed on avatud ortodokssetele juutidele ning sünagoogid moslemitele. Põikame linna sees asuvatesse „küladesse“, kus on majad nii Stingil kui kadunud George Michaelil. Läheme ka Banksy tunnelisse, ning kas olete käinud Woodland’i kalmistul, mis on justkui Londoni versioon ühekorraga Tomb Raider’i mängust ning Angkor Wat’i templist? Neid ja teisi salauksi paotame Kaupo'ga pikal nädalalõpul Amazonas Reisid'e esimesel linnareisil.
Muidugi pakub London ka lõputut inspiratsiooni fotograafiaks ükskõik millise kaameraga. Ning kõigele lisaks on naela kurss praegu soodne, seega on toidu ja ale'i  hinnad Londoni kohta väga soodsad. Rääkimata sellest, et pärast Brexitit võib Londoni külastamine kindlasti olla veidi tülikam.

Reisi eelsoojenduseks kuula värsket Londoni-teemalist raadiosaadet Kaupo Kikkas'ega siit: R2 Reispass. Tuntud ja tundmatu London.

Kaupo Kikkas

 

REISIKAVA
 

1. päev, neljapäev. Varahommikune väljalend Tallinnast, Londonisse jõuame kell 9. Transfeer lennujaamast hotelli Londoni kesklinnas. Kuna nii vara veel check-in’i teha ei saa, jätame asjad hoiule, võtame kerge eine ja saame tuttavaks. Seejärel võtame kaasa ainult vajaliku ja läheme linna peale.
Alustuseks vaatame üle Londoni klassika - Tower Bridge, Thames’i jõgi, Bank and the city, Westminster ja Big Ben. Pildistame, sõidame Double-Decker’iga, aga enamiku ajast siiski jalutame. Vahele teeme kindlasti kerge pubipeatuse – et viia ennast kurssi fish’n’chips’i ning ale’i värskemate trendidega.
Seejärel läheme tagasi hotelli, registreerime end tubadesse, jalutame kodukandis või puhkame veidi. Õhtu lõpetame pubis - räägime Londonist ning arutame järgnevate päevade tegemisi.

2. päev, reede. Tundmatu London. Sel päeval käime Londoni varjatumates, kuid väga ägedates paikades. Alustame jalutuskäiguga meie kodukandis. Igal sammul on näha Londoni kosmopoliitsust - kuni selleni, et pargipingil võib kõrvuti võileiba mugimas näha oimulokkidega ortodoksset juuti, õigeusu pappi ning budistlikku munka. Seejärel teeme ajarännaku pikka aega unustuses olnud Woodland'i kalmistul, kus samblaga kaetud hauakivide vahel tekib tunne, et tänavale jõudes on kõik mustad Londoni taksod muutunud voorimehega hobukaarikuteks. Edasi vaatame Põhja-Londoni rikaste ja ilusate linnaosi, mis on nagu eraldiseisvad külad keset suurlinna. Highgate’is vaatame üle Sting’i ja varalahkunud George Michael’i kodud ja suundume edasi Hampstead Heath’i parki, kust muideks avaneb ka parim vaade Londonile. Seejärel sukeldume linnadžunglisse, külastme Waterloo’s asuvat Banksy tunnelit, sealt jalutame otse kultuuri pulseerivale tuiksoonele South Bank Center’isse. Londonlase kombel tõmbame töönädala otsad kokku pint’iga lärmakas pubis.
Õhtu pärliks on Dennis Severs’i „Vaikuse maja“, mis on justkui salajane portaal 18. sajandisse – rohkem nagu ei tahakski selle kohta ette öelda.
Kel aga tõsisem fotohuvi, võivad võtta reisile kaasa ka statiivid ning saame hiljem ööpimedas minna ka öist Londonit pildistama.

3. päev, laupäev. Full English breakfast peekoni, ubade ja kõige juurdekuuluvaga. Suundume Notting Hill’i Portobello tänavaturule. See on Londoni kõige ägedam turg, kus müüakse kõike antiigist kapsasteni, kuid seda eriliselt maitsekal, inglaslikul moel. Kui turumelust saab küll, vaatame üle mõned kaitse alla võetud Banksy tänavakunstiteosed ning suundume tagasi kesklinna ühisele näitusekülastusele, kus Kaupo räägib veidi fotokunsti taustast. Ühel hetkel teeme jalutuskäigu ka Londoni kanalite ääres, mille kohta on samuti paar ägedat lugu rääkida.
Õhtupoolikul on soovijatel võimalus teha väike poetiir kuulsal Oxford Street’il või Regent Street’il. Kes poodlemisest ei hooli, nendega läheme samal ajal siinsamas lähedal asuvasse vanasse „Valli baari“ stiilis pubisse, kus meid võtab pint’i või käsitööõllega vastu meie eestlasest sõber Fred, kes on Londonis juba 10 aastat pubi pidanud. Kel jaksu, saab pärast minna Soho ja Chinatown’i patust ööelu mekkima.

4. päev, pühapäev. Enne kojulendu on veel veidi aega rahulikuks jalutamiseks, poes käimiseks, pargipingil istumiseks. Kaugele ei jää Hackney ja Dalston'i "uushipsterite" loomelinnakud ja turud. Pärast lõunat sõidame lennujaama, õhtuks jõuame Tallinnasse - hoomates tsipa rohkem, mis tunne on olla londonlane.

 

Hinna sees on kogu programm vastavalt kirjeldusele, majutus viisakas, puhtas ja korralikus kolmetärnihotellis (kahekohalistes tubades, ühekohalise toa lisamaks kokkuleppel), kõik hommikusöögid, kõik transfeerid, piiramatu ühistranspordi kaart kesklinnas, piletid galeriisse ja Dennis Severs’i majja.
Lisatasu eest ehk enesel tuleb osta ülejäänud söögid ning pint’id pubis. Samuti ei kuulu hinna sisse reisikindlustus.
 

*Soovi korral saad lennata Londonisse kohale juba kolmapäeval, sellisel juhul saame sind majutada samasse hotelli juba varem (lisandub 1 öö maksumus hotellis).
**Kui soovite kasutada kohalesõiduks meie pakutust erinevaid lende, ei sisaldu reisi hinnas lennujaama transfeeri, küll aga saame aidata nõuga, kuidas kõige mõistlikumalt lennujaamast hotelli jõuda.

 

Pildid Londonist

Üksi võõras linnas kõndides vaatad ikka korraga nii välja- kui ka sissepoole ning nii leiad enda jaoks paiku, mida tunnetad hoopis teisel moel. Nendel pikkadel jalutuskäikudel on Kaupol alati ka kaamera kaasas ja kuigi pildid pole eesmärk omaette, on ta aastate jooksul korjanud Londonist aukartustäratava pildiseeria. Valik neist on siin:

Vaata siit Kaupo kogu pildigaleriid Londonist.

Kui oled reisist huvitatud, aga ei ole veel kindlalt otsustanud, lisa end ka meie uudiskirja saajaks ning me saadame Sulle personaalselt infot uudiste ning eripakkumistega.

Oma sõnumi, küsimuse või reisibroneeringu saad teele panna ka siit: 

Nimi
Telefon
Sinu sõnum