PERUU VIDEO-AUDIOBLOGI
"Peruu video-blogi – kahe nädala jooksul valmib gonzo-ajakirjanduse vaimus audio-videoblogi (ja vahel lihtsalt blogi 😉), kus iga päev saadame teie poole värskeid mõtteid ja hetki sügavalt Amazonasest, kõrgelt Andidest, küladest-linnadest, keldritest ja katustelt Peruus." Selle aja jooksul saate tuttavaks tulevase Peruu reisijuhi Teresa Liivakuga ja veedate aega juba tuttava Ivo Tšetõrkiniga.
Täispikkuses saad Teresa ja Ivo audioblogi kuulata Raadio 2 rännusaates Reispass, ERRi äpis ning isegi Jupiteri portaalis, mis parasjagu telefonile, kodu- või automakile kõige sobivam. Reispass. Peruu audioblogi 1/2. Teresa Liivak & Ivo Tšetõrkin
Reispass. Peruu audioblogi 2/2. Teresa Liivak & Ivo Tšetõrkin
14. PÄEV. PERUU videoblogi kokkuvõtt.
13. PÄEV. San Pedro kaktuses.
12. PÄEV. Teresa muljed Machu Picchult.
11. PÄEV. Jõudsime MACHU PICCHULE!
10. PÄEV. Kokalehed.
9. PÄEV. REISPASS salvestus vee pealt.
8. PÄEV. Meeleolud peale kambo teraapiat.
7. PÄEV. Konnamürgi teraapia kambo.
6. PÄEV. R2 REISPASS salvestus.
5. PÄEV. Ayahuasca valmistamine.
4. PÄEV. Mööda Amazonase jõge, kodupessa keset džunglit.
Amazonase jõe sügavus on olenevalt kohast umbes 22 m. Meie bungalowdesse sõidab umbes 12 tundi aga meie sõitsime ilmselgelt rohkem. Peatusime jõel siin ja seal ja sõime lõunat ja jõime õltsi, mis siin 0.62L klaaspudelites tavaliselt ette antakse. Lilla Päikseloojang paadi katusel. Lõpuks, kell 1 öösel. Kui olin võrkkiiges juba kuuendat tundi unes ühel rockkontserdil moshinud tabas meid kõiki äkiline tõsiasi - me oleme kohal.
Aga õnneks polnud ma ainus, kes kiiges end magusalt tundis, sest kuidagi toetav oli mõista, et siin teleporteerusime me kõik, ei tea kuidas.
Siin on Metsa hääled. Pime ja mu seljakott on nii raske, et kõigutab mind veel tasakaalust välja sel hetkel kui mööda kitsast lauda mandrile tuterdan.
3. PÄEV. Kunstiteoseid IQUITOSELT.
2. PÄEV. IQUITOSE mototaxi - Ühesuunalistest teedest Amazonase jõeni.
See linn on suurim maailmas, kuhu ei vii ükski tee. Populatsiooni suhtes pea sama suur kui Tallinn. Lenda või tule paadiga.
Linn arenes kõvasti ja nende hiilgehetk oli kummi ajastul. Enamus maju ehitati sel ajal. Mööda Amazonase jõge vastuvoolu toodi Portugalist käsitsi maalitud kahhelplaate millega siin hooned kaeti. Tänaseks unarusse jäetud ja räämas väljanägemisega majad vaid meenutavad meile aegu, kus linnas lokkas luksus.
Täna katab enamuse tänavate ääri plastiku prügi ja asfalti augud on lükatud täis plastikpudeleid. Enamus liiklusvahenditest on tuk-tukid mis on toodud Aasiast. Sellega ringi paarutamine on tõeline elamus. Keegi sulle tänaval midagi pähe ei määri ja tänavatel pikutavad sõltlased ohtu ei tekita. Restoranide köökides puuduv vesi, hügieen või esteetiline välimus. Küll aga serveeritakse parimat cevichet ehk toores kala sidruni kohalikus chilli marinaadis.
PÄEV. Ivo ja Teresa värsked muljed Peruust.