
VANUS EI LOE!
“Ma tundsin, et sain iga päev nii Kuuba riigikorra ja ka Eesti lähiajaloo mõtestamisel tänu sellele reisijale targemaks. Ka reisi juhtimine on väikeses grupis alati kahepoolne protsess, iga reisija on siin oluline ning ehkki nt Kuuba viisa vormistamisel on vajalik edastada passi andmed, siis julgen öelda, et oma reisijate “passi ma ei vaata”. “

MULLE LENDAS MACHU PICCHUL KOOLIBRI PÄHE
“Machu Picchu ja teised apu´d kõnelevad omas keeles. Ei oska seda keelt ükski arheoloog ega giid. Seda ei ole võimalik vahendada ei sõnas ega pildis. Seda saab ainult tunda – või luua selleks eeldused. Olla kohal. Ja kasvõi natuke aega püüda mitte niheleda. ”

ROAD-TRIP LÕUNA-AAFRIKAS: kaelkirjak objektiivi ees, veinipudel seljakotis, lintsirge maantee rataste all
“Minu vanaema oli väga üllatunud ja natuke isegi morn, kui ta kohtas mu lõuna-aafriklasest elukaaslast Charlene esimest korda 14 aastat tagasi ja avastas, et Charlene ei olegi mustanahaline! Jah, tõepoolest, Lõuna-Aafrika ei ole ainult Limpopo, krokodillid ja niudevöös mustad kohalikud.”

5 PÕHJUST REISIDA PRANTSUSE GUAJAANASSE
Prantsuse Guajaana ei tule tavaliselt reisisellidele üldse mõttesegi, isegi kui nad teavad seda paika, ja on ka üpris tõenäoline, et silmad kinni hoides näpuga kaardil sihtkohta valides ei taba te teda just eriti tihti. See on ilmselge, sest Lõuna-Ameerikas, kus see Prantsuse ülemereterritoorium asub, tõmbavad kogu tähelepanu endale suured ja atraktiivsed riigid nagu Brasiilia, Peruu, Argentina, Kolumbia jne. Kuid siiski leiavad paljud reisijad, kes Prantsuse Guajaanasse satuvad, enda eest imelise paiga.

PÜSIGE MEELTE SAGEDUSEL
8. reisikiri (Ivo Tšetõrkin)
Istun Iquitose promenaadil oma lemmik-kohvikus La Noche. Ees voolab Itaya jõgi, promenaadil on vaikne – päris palav on pärastlõuna kohta, ehkki päike hakkab juba tunni-paari pärast loojuma.

LIAANITELEGRAMMID AMAZONASEST
7. reisikiri
Reede hommikul sai Raadio2 eetris taas kuulata Jakob Rosina audiotelegramme, mis on salvestatud keset Amazonase sügavust.